PÁLENÍ KLESTÍ A JEHO OZNÁMENÍ !!

Jednotky požární ochrany v těchto týdnech vyjíždí častěji k požárům v přírodě. Po příjezdu na ohlášené místo často zjistí, že se jedná o kontrolované spalování přírodního odpadu. Zákon o

požární ochraně přitom podnikajícím právnickým a fyzickým osobám nařizuje spalování předem oznámit příslušnému hasičskému záchrannému sboru kraje, který bude dopředu znát nejlepší příjezdové cesty k místu v případě,že se oheň vymkne kontrole. Může také upřesnit podmínky pro tuto činnost nebo případně,zejména v období sucha či předpokladu silného větru pálení úplně zakázat.O této povinnosti však mnoho občanů dosud neví.Navíc mnozí s těch,kteří pálení chtějí nahlásit, ztroskotá na neznalosti správného telefonního čísla pro oznámení pálení.

Kam nahlásit pálení???

Krajské operační a informační středisko

HZS kraje Vysočina..............950 270 102

HZS   Žďár nad Sázavou

- operační důstojník.........950 291 103

Pálení klestí lze oznámit i elektronicky !!

Hasiči v kraji Vysočina spustili novou službu pro občany - elektrinický formulář pro hlášení pálení biologického odpadu.Krajské operační a informační středisko HZS kraje Vysočina proto umožňuje nahlášení pálení cestou internetu. Na úvodní straně svých oficiálních webových stránek je

připraven odkaz na elektronický formulář. Ten občany srozumitelnou formou navádí,co vše je potřeba vyplnit. Po jeho odeslání se pak veškeré informace zobrazí na počítačích obsluhy operačního střediska hasičů včetně vyznačení místa pálení na mapě.