Renovace has.speciálu Tatra 805 rok.v.1956

Renovace stříkačky R.A.SMEKAL 1939

Renovace začala v prosinci 2010 a začala probíhat s dokončovacími pracemi výstavby sociálního zařízení. Nebylo jednoduché skloubit tolik práce dohromady, ale zatím se vše daří a probíhá podle plánu. Práce na těchto strojích trvají již 3 měsíce a s poklidem můžeme konstatovat, že se hbitě blížíme k půlce celé renovace.

Prosinec 2010 - únor 2011:

Rozebrání techniky,broušení,pískování,svařování,výměny některých poškozených dílů,doplnění chybějících dílů,různé úpravy, čištění a broušení spodku vozu,nátěry a nástřiky,vyrovnávání a kytování, renovace brzdového systému,výměna spojky,náplní,atd.

Březen - červen 2011:

Lakování,kompletování,opravy,výměny dílů,výroba nových dílů.Stříkačka R.A. Smekal - ruční malování dle originální předlohy.

Červenec - listopad 2011:

Pauza 5 měsíců. Přece jen jsme kluci z dědiny a práci za nás doma nikdo neudělá. Provozují se jen brigády, nutné akce a hasičská činnost.

Prosinec 2011 -  leden 2012:

Dokompletování kabiny,tažení kabelů a zapojování světel atd. Zkoušky Vyřizování dokladů, pojištění atd.

První výjezd-okrsková soutěž květen 2012.